fbpx

Робота на будівництві в Німеччині. Міфи та реальність

Ринок праці в Німеччині гостро потребує кваліфікованих спеціалістів у різних галузях. Багато хороших вакансій є для будівельників. 

Мулярі, штукатури, бетонярі, облицювальники, покрівельники, електрики, зварювальники, різноробочі – на всі ці посади в німецьких компаніях радо беруть іноземців, зокрема, українців, молдаван, грузинів тощо.

Але люди, які потенційно могли б працювати на цих посадах та заробляти щонайменше від 2000 €, потрапляють у полон міфів та не наважуються погодитися на вигідні для себе пропозиції.

Розглянемо найпоширеніші міфи та розкажемо, як все є насправді.

Міф 1. У Німеччині іноземці-будівельники можуть претендувати лише на мінімальну заробітну плату – не вище 8,5 € за годину.

Реальність. Це неправда. Заробітна плата в будівельників залежить від кваліфікації та рівня професіоналізму. Не може, наприклад, досвідчений муляр чи покрівельник отримувати так само як підсобний робітник. За даними найбільшого телеграм-каналу з вакансіями в Європі  https://t.me/+S-JQL_12ku4yNzdi, в Німеччині є багато вакансій для будівельників, у яких заробітна плата стартує від 10-12 €. Є й більш високооплачувані пропозиції. 

Міф 2. Щоб у Німеччині отримувати більше мінімальної зарплати, потрібно знати німецьку мову.

Реальність. Знання німецької мови, безперечно, буде вашою перевагою і відкриє для вас більше можливостей для кар’єрного росту.  Але в будівельників більше цінується професіоналізм та майстерність, ніж знання мови. Тому це твердження також є міфом.

Міф 3. Для роботи на будівництві в Німеччині обов’язково потрібне водійське посвідчення, навіть якщо робота не пов’язана з автомобілем.

Реальність. Ні. Вміння керувати машиною – корисне вміння і воно може знадобитися під час роботи на будівництві в Німеччині. Часто роботодавці дають робітникам службові автомобілі, щоб добиратися до роботи. Якщо ви працюєте бригадою, то достатньо, щоб хтось один міг керувати авто. Також все частіше практикується поселення співробітників у пішій доступності до місця роботи.

Міф 4. Робочий інструмент і спецодяг доведеться купувати виключно за власні кошти.

Реальність. Це не є нормою для німецьких будівельних компаній. Майже завжди роботодавці видають весь потрібний інструмент. Але варто слідкувати за його справністю, адже можуть бути передбачені штрафи за псування інструменту. Щодо спецодягу, то інколи дійсно робітники користуються власним, але є і багато роботодавців, які забезпечують ним працівників.

Міф 5. В Німеччині доведеться працювати понаднормово. 

Реальність. У країні з високими стандартами соціального захисту такого боятися не варто. За порушення трудового законодавства роботодавцям загрожують великі штрафи. Тому якщо ви працюєте офіційно, проблем не буде.

Більшість міфів грунтується на розповідях “знайомих знайомих” або ж негативних відгуках на форумах. Але здебільшого ці історії не мають нічого спільного з реальністю.

Будівельники в Німеччині заробляють добре. Тому не бійтесь міфів, а сміливо працюйте та отримуйте гарну зарплату.

Компанія VAV Synergy пропонує сотні вакансій від перевірених роботодавців. Лише офіційне оформлення у відповідності до вимог закону.

Потрібна робота будівельником в Німеччині? Натискайте кнопку “Зв’язатися з менеджером” просто зараз!

Зв’язатися з менеджером