fbpx

Які будівельні професії будуть найбільш високооплачуваними у 2023 році?

Яким буде ринок будівництва у 2023 році? Яких змін варто очікувати? Хто зможе заробляти найбільше, а кому доведеться освоювати щось нове, щоб залишитися на плаву?

Експерти компанії VAV Synergy знають відповіді на ці питання. 

За оцінками експертів, саме будівельні професії потрапили у першу п’ятірку найбільш затребуваних на ринку праці в наступному році. 

Трендові спеціальності в будівництві

Проте, якщо ви хочете працювати будівельником за кордоном і добре заробляти, вам потрібно зважати на такі тенденції в сфері будівництва.

1. Автоматизація всіх процесів. На будівельних майданчиках все менше залишається роботи для низькокваліфікованих працівників, які здатні виконувати лише механічні дії. Їхні функції на себе переймають розумні машини, які управляються штучним інтелектом. Це значно пришвидшує та здешевлює виконання робіт, тому великі компанії й надалі будуть вкладати гроші в нові технології. Все більшим попитом будуть користуватися спеціалісти, які вміють управляти такими механізмами: водії, оператори тощо.

2. “Розумний дім”. Щороку зростає інтерес до зведення так званих “розумних будинків”, де все підлаштовано під конкретну сім’ю та її потреби. Встановлення сучасних систем, якими можна управляти дистанційно, вимагає і відповідних спеціалістів. Найбільш цінуються ті, хто може спроектувати такий розумний будинок, а також і ті, хто може це все втілити в життя: монтажники, електрики тощо. 

3. Енергоефективні технології, відновлювані джерела енергії. Ситуація на ринку енергоносіїв й надалі залишається складною для більшості країн світу, зокрема і в ЄС. Технології, які дозволяють виробляти тепло, електричну енергію завдяки сонцю та вітру (відновлювальні джерела енергії) – дуже актуальні. Теплові насоси, сонячні панелі, вітряки тощо – все це просто мегапопулярно. Відповідно, є потреба і в спеціалістах, зокрема,  монтажниках, які мають досвід установки сонячних панелей на дахах приватних будинків. Компанія VAV Synergy має багато пропозицій для таких фахівців. У 2022 році в розпал сезону монтажники сонячних панелей заробляли до 6 000 євро на місяць. Актуальні вакансії в цій сфері є і досі.

4. Екологічність. Використання нових будівельних матеріалів. Ше одна тенденція – це використання під час будівельних робіт нових матеріалів, які забезпечують більший комфорт, екологічність, економічність. Тому всім, кому цікава робота будівельником за кордоном, потрібно цікавитися тим, що з’являється на ринку, як ці матеріали використовуються. Завжди найбільше платять тим, хто першим навчиться застосовувати новинки.

5. Ручна робота, висока майстерність. Попри широке використання штучного інтелекту та тотальної автоматизації, але залишається багато речей, які найкраще роблять саме люди. Актуальними залишаються професії покрівельників, малярів, облицювальників, майстрів з оздоблення фасадів тощо.

Загалом ситуація на ринку будівництва в Європейському Союзі доволі стабільна. Є високий попит на дійно кваліфікованих спеціалістів, які вміють використовувати нові технології та підлаштовуватися під потреби ринку. 

Заробітна плата в середньому від 2000 до 6000 євро на місяць. 

Якщо вам потрібна робота будівельником в Європі, натискайте кнопку “Зв’язатися з менеджером” прямо зараз – у нас є робота для вас!

Зв’язатися з менеджером