fbpx

5 питань перед виїздом за кордон

5 питань перед переїздом за кордон

Питання міграції набуло особливо гострої актуальності в останніх декілька років.

Економісти підрахували, що 2023-2024 роки стали часом небувалого сплекску міграції в усіх її проявах. Це пов’язують з ковідною кризою, коли багато країн зрозуміли, що закриті кордони дуже негативно впливають на розвиток їхньої економіки – збільшення дефіциту робочої сили, а відтак, зниження темпів промислового розвитку, що є рушійною силою фінансового благополуччя усіх країн.

Найбільша хвиля міграції пов’язана саме з війною в Україні, вона наймасовіша з часів Другої світової війни. Станом на кінець осені 2024 року статус тимчасового захисту отримали 4,2 млн українців.

Мігрують люди й з інших країн. Так, за минулий рік до Великобританії переїхало 1,2 млн людей, а населення США зросло на 1,4 млн осіб. Канада планує до 2025 року прийняти в себе 1,5 млн людей.

Отже, як стає зрозуміло зі статистики, переїзд за кордон – це звичне явище. Але для кожної людини таке рішення дається дуже не просто. Це пов’язано з різноманітними чинниками. 

Ми зібрали 5 найпоширеніших питань, які виникають у людей, які вирішили їхати на роботу в Європу, а також відповіді на них.

1. Кому я там потрібний?

Питання надзвичайно просте, на перший погляд, але містить багато прихованого змісту. Це нормально, що людина найбільш комфортно почуває себе саме вдома. Тут ми народилися, тут прожили велику частину життя, тут все зрозуміло. А як буде там? Як будуть мене сприймати? 

Відповідь: Насправді все не так складно, як ви думаєте. Ви маєте усвідомити, що якщо ви молода людина, яка вміє і хоче працювати, то ви точно потрібні в Європі. Для вас там є робота! Ось лише декілька цифр. Напереродні Різдвяних свят асоціація перевізників Німеччини оголосила, що не зможуть всі посилки доставити вчасно, тому хтось залишиться без подарунків. Причина – катастрофічний дефіцит водіїв.

Також у кінці листопада 2024 року з’явилося нове дослідження в Німеччині, у якому економісти приходять до висновку, що для того, щоб країна і надалі розвивалася, їм потрібно залучати щонайменше 300 тис кваліфікованих мігрантів щороку.

2. Чи зможу я правильно оформити документи для переїзду за кордон?

Документи – це справді дуже важливо. Але треба розуміти, що часи, коли для того, щоб поїхати в Європу, потрібно було оформити цілу купу документів, вже давно минули. Щоб просто відвідати одну з країн ЄС, вам достатньо мати дійсний біометричний паспорт.

А от щодо офіційного працевлаштування, то тут є два шляхи. Ви можете зайнятися цим особисто після того, як приїде, наприклад, в Німеччину чи Бельгію. Для цього вам буде потрібно оформити 24 параграф, вирішити питання з джобцентром, пройти співбесіди. Це реально, але ви маєте бути готовим до того, що ця вся процедура у вас займе декілька місяців, а то й до пів року. 

А є інший шлях – звернутися до кваліфікованої агенції з працевлаштування. Наприклад, компанія VAV Synergy надає безкоштовні консультації з питань офіційного працевлаштування та допомагає оформити всі документи в максимально стислі терміни.

3. Чи зможу я жити в країні без знання мови?

Мова – це ще один страх, який найчастіше стримує людей від переїзду за кордон. Адже виникає тисячу думок з цього приводу: Як я буду жити? А якщо доведеться звернутися в муніципалітет? А якщо я захворію і мені потрібно буде до лікаря? А робота без знання мови?

Якщо ви плануєте залишатися в Європі на тривалий час, то зрозуміло, що знання мови вам знадобляться, хоча б рівень В1. Це питання вашого комфорту та кар’єрного зростання.

Але мову значно легше вчити в умовах мовного середовища. Крім того, майже у всіх країнах діють безкоштовні інтеграційні курси. Існує безліч сайтів і безкоштовних додатків для вивчення мови. Тому проблем з цим точно не виникатиме.

А на початку радимо вам обирати з переліку вакансії з поміткою “без знання мови”. Таких є дуже багато.

4. Робота в Європі. Де я буду шукати вакансії?

Коли ви приїжджаєте в незнайому країну та ще й без знання мови, то спочатку дійсно буде важко зорієнтуватися – де і як шукати роботу. 

Для цього існують кадрові агенції, які допомагають і підтримують на всіх етапах співпраці. Великий вибір актуальних вакансій від перевірених роботодавців, супровід персонального менеджера, допомога з оформленням документів – це далеко не повний перелік переваг, які ви отримаєте.

Найголовніше, що ви маєте зрозуміти, що якщо ви не висококласний фахівець з ідеальним знанням мови, то вам важко буде одразу знайти роботу за фахом. Краще розпочати з чогось простішого, ніж місяцями чи роками чекати ідеального варіанту.

Зарплати вас також не розчарують – у Німеччині від 2000 € на місяць чистими.

5. Культурний бар’єр. Чи зможу я там прижитися?

Кожна нація унікальна, з своєю культурою, традиціями та звичаями. Але це варто сприймати лише як позитив, як можливість дізнатися щось нове, увібрати щось корисне. Європейські країни дуже відкриті до нових людей. Тут понад усе цінують особисту свободу, честь і гідність людини. Тому, якщо ви також розділяєте ці цінності, то у вас не буде жодних проблем з культурною адаптацією.

Якщо ви замислилися про переїзд за кордон і вам потрібна консультація щодо оформлення документів та роботи, натискайте кнопку “Зв’язатися з менеджером”.

Зв’язатися з менеджером