fbpx

Шахраї чатують на довірливих українців. Найпоширеніші схеми у сфері працевлаштування за кордоном

Фахівці відзначають, що у 2022 році значно активізувалися шахраї, які намагаються обдурити довірливих людей, які змушені шукати роботу за кордоном. Це пов’язано з війною в Україні, яка спричинила небачений раніше рівень міграцій. 

Про те, як саме аферисти обдурюють людей, і як не потрапити в їхні тенета, розповідає директор компанії VAV Synergy пані Світлана.

Пані Світлано, як на вашу думку, яка зараз на ринку ситуація з шахраями у сфері офіційного працевлаштування? Їх справді стало більше?

Так, на жаль, за останні майже вісім місяців, ситуація значно погіршилася. Користуючись складними обставинами, які склалися в нашій країни, аферисти активно застосовують все нові і нові способи наживи шляхом обману. Їм це вдається, адже наразі велика кількість громадян нашої країни знаходяться на території ЄС разом зі своїми сім’ями і змушені шукати там роботу. І часто такі люди, які намагаються самостійно знайти роботу, потрапляють до рук шахраїв, які розміщують свої оголошенн на різноманітних ресурсах інтернету.

Які найпоширеніші шахрайські схеми зараз використовуються?

Найпопулярнішою досі залишається класична схема, яка основується на тому, що шахраї дуже добре знають про фінансові проблеми людей, які шукають роботу, і намагаються на цьому заробити.  Схема проста: аферисти розміщують в інтернеті список вигаданих вакансій на найбільші фабрики і заводи ЄС, у яких вказують дуже великі зарплати. Щоб змусити людей швидше віддати їм гроші, говорять, що залишилося буквально кілька місць. І виставляють рахунок за свої послуги. Рахунки відкриті в банках, де неможливо перевірити ні прізвищ, ні імен отримувачів. Отримавши гроші – просто зникають.

Інший спосіб – це використання імені відомих компаній в сфері працевлаштування. Людям телефонують від їх імені, пропонують привабливі послуги. А далі – знову ж використовують неофіційні банківські рахунки та піштовхують людей якомога швидше заплатити, щоб не втратити шанс.

Який вплив має діяльність подібних злочинців на такі компанії, як ваша? Наведіть конкретні приклади.

Однозначно вплив негативний. Адже ми компанія номер 1 на теренах колишнього СНГ по працевлаштуванню на території ЄС. Нас знають люди, нам довіряють і цим, на жаль, користуються шахраї. Вони від нашого імені телефонують людям і пропонують свої послуги. А працівники через довірливість та незнання цих схем, не перевіряють наявність офіційних документів, ліцензій, рахунків, телефонних номерів – а одразу проводять оплату. До того ж, часто це дуже великі суми.

Після отримання грошей, шахраї зникають, а люди починають шукати інші номери за назвою компанії. І вже тоді починають телефонувати до нас. Були навіть випадки, коли люди вже навіть приїхали в Німеччину, бо їм пообіцяли, що там їх зустріне роботодавець з документами. А насправді їх ніхто не чекав.

Звичайно, що нам дуже неприємно, коли ось так використовують наше ім’я, бо для нас дуже важлива наша репутація. Ми абсолютно чесна та відкрита компанія.

Як не стати жертвою шахраїв? Надайте, будь ласка, рекомендації, що підійдуть і для простих працівників, і для великих компаній, які працевлаштовують людей?

Перед тим, як сплатити кошти, зробіть власну перевірку. Всього чотири кроки.

1. Перевірте компанію, від імені якої вам телефонують. Чи дійсно вона офіційно зареєстрована.

2. Перевірте банківський рахунок, на який вам пропонують відправити кошти. Він має бути обов’язково відкритий на компанію, а не на фізичну особу.

3. Перевірте, чи є в компанії сайт.

4. Перевірте номер телефону, з якого вам телефонує менеджер. Чи є він на сайті компанії?

І обов’язково будьте обережними, користуйтесь лише перевіреними джерелами пошуку роботи та звертайтесь до компаній, яким можна довіряти.

Нагадуємо, що компанія VAV Synergy ніколи не бере кошти за вакансії. Всі вони знаходяться у відкритому доступі на нашому сайті та у телеграм-каналі, який щодня оновлюється. Перегляньте вакансії в Німеччині прямо зараз.

Тому, якщо від вас вимагають гроші за вакансію –  це вже перша ознака того, що перед вами шахраї.

Бережіть себе! Бажаю кожному знайти хорошу офіційну роботу з високою зарплатою та підвищити свій рівень життя. Це є основною метою нашої роботи!

Зв’язатися з менеджером